تغذیه سالم یکی از عوامل مهم حیاتی در تأمین سلامت و نشاط هر شخص، خانواده و جامعه است. با استفاده از غذای سالم و کافی می توان تا حد زیادی جنبش، حیات، کارای فعالیت، رضایت خاطر، نشاط زندگی و قدرت مبارزه با مشکلات را در انسان تأمین نمود.

هدف از برگزاری این مسابقات ایجاد رقابت سالم، همدلی در بین دانشجویان، ترویج استفاده از غذاهای سالم و ترغیب دانشجویان به کار گروهی و ایجاد نشاط و سرگرمی میان دانشجویان است.

شرایط پنجمین دوره مسابقه آشپزی

1) ارائه لیست مواد لازم و نحوه تهیه غذا به صورت مکتوب تا یک روز قبل از برگزاری مسابقه ضروری است.

2)در تهیه غذا استفاده از از مواد سالم و طبیعی، امتیاز مثبت دارد.

3) غذاها باید سنتی و ملی باشند.

4) امتیازات هر نفر، بر اساس فـرم داوری محاسبه می شود. امتیاز دهی داوران بر اساس آیتم های زیر لحاظ خواهد شد: رعایت ارزش غذایی بر اساس استانداردهای هرم غذایی، اطالت و طعم غذا، تزئین سفره با استفاده از نمادهای ایرانی، استفاده از ظروف سنتی ایرانی در ارئه غذاها، استافده از نماد و لوگوی دانشگاه و یا حمایت کنندگان با استفاده از مواد غذایی در تزئین غذاها و عدم استفاده از غذاهای فرآوری شده مانند کنسرو، سوسی و کالابس و ...

5) استفاده از ابزارهای متنوع و ابتکاری و مواد ساده، دارای امتیاز است.

6) سرپرست گروه کلیه مسئولیت های گروه خود را برعهده دارد و باید کلیه موارد و شرایط مقرر را به اطلاع اعضای گروه برساند.

7) مبنای برگزاری مسابقه آشپزی ایجاد حس همکاری بین دانشجویان دانشگاه است و دانشجویان باید به صورت گروه های 2 تا 4 نفره در این مسابقه شرکت نمایند.

مدارک موردنیاز

1) کپی کارت دانشجویی

2) یک قطعه عکس پرسنلی

3) فرم تکمیل شده ثبت نام

4) مبلغ ثبت نام: 20.000 تومان

فرم ثبت نام

مهلت ثبت نام:

24 آذر 97

تاریخ برگزاری:

28 آذر 97     ساعت 11

جوایز و هدایا:

گـروه بـرتـر

10.000.000 ریال

گـروه دوم

6.000.000 ریال

گـروه سوم:

5.000.000 ریال

تذکرات و مقررات

1) داوطلبان پس از مطالعه کامل بروشور، فرم ثبت نام را تکمیل و آن را به همراه مدارک موردنیاز، به مسئولین ذیربط، تحویل دهند. (بروشور و فرم ثبت نام در سایت دانشگاه موجود است)

2) لازم است شرکت کنندگان آثار خود را در منزل آماده نموده و آن را نیم ساعت قبل از زمان اعلام شده، در محل برگزاری مسابقه ارائه نمایند.

3) بعدازداوری، نفرات برتر مسابقات، براساس ملاک های موجود، انتخاب وجوایز ایشان درهمان زمان اهداخواهد شد.

4) افرادی که اطلاعات فرم های خود را به صورت ناقص پر کرده اند یا مدارک لازم را ارائه نکرده اند یا دستور پخت مربوط را تحویل نداده اند، نمی توانند در مسابقه شرکت نمایند.

5) ارائه اطلاعات درخواستی در فرم ثبت نام، به خصوص شماره تلفن همراه و ثابت ضروری است.