پرسش و پاسخ

 

1-پرسش:با سلام خدمت کارشناسان محترم در خصوص تکمیل ظرفیت دانشگاه غیر انتفاعی عالی دیلمان در مقطع کارشناسی ارشد در رشته عمران-سازه در چه تاریخی و با چه شرایطی باید به این موسسه مراجعه کنم؟ انتخاب اول من در انتخاب رشته

سراسری نیز همین موسسه می باشد و متاسفانه موفق به قبولی نشده ام با تشکر فراوان(آقای م ب 13 شهریور 91)

پاسخ کارشناس آموزش : با سلام تاریخ و نحوه ثبت نام تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد از طریق سازمان سنجش اعلام خواهد شد .

 

2-پرسش :   چرا دانشجویان 2ترم مشروطی قادر به ادامه تحصیل نیستند؟(آقای س ر 13 شهریور 91)

پاسخ کارشناس آموزش :ماده 29- در صورتی که میانگین نمرات دانشجو در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته در سه نیمسال متوالی یا 4 نیمسال متناوب و در دوره های کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نیمسال تحصیلی اعم از متوالی یا

متناوب ،کمتر از 12 باشد در هر مرحله ای که باشد از ادامه تحصیل محروم می شود .
 
 
3-پرسش : 
با عرض سلام و خسه نباشید من کارشناسی ارشد معماری قبول شدم..میخواسم بدونم من برای ترم اول میتونم وام بگیرم.. و سقف آن چقدر هس؟؟؟ و اینکه برای ثبت نام، فرم معرفی ای که برای نظام وظیفه که در زمان فارق التحصیلی از دانشگاه محل کارشناسی دریافت شده و معدل کل ذکر شده کفایت میکنه؟؟ با تشکر
 
پاسخ کارشناس امور دانشجویی : باسلام در صورت تخصیص اعتبار کافی از سوی صندوق رفاه وزارت علوم دانشجویان ارشد می توانند سه نوبت و در هر نوبت 000/000/6 ریال ازوام شهریه بهره مند گردند.جهت کسب اطلاعات بیشترمی توانید به قسمت وام شهریه  صندوق رفاه مراجعه نمایید. 
 
4-پرسش :  سلام و خسته نباشید من ترم آخر هستم ولی با این وجود نمیتونم بیشتر از 20 واحد بردارم لطفا این شرایط رو برای من در نظر بگیرید شماره دانشجویی تاریخ تحلیلی اسلام با ارزش های دفاع مقدس رو میخوام بگیرم نمیشه من این ترم فارغالتحصیل میشم و میتونم تا 24 واحد بگیرم لطفا این شرایط رو برای من لحاظ کنید سپاسگذاریم (م ر) 14 شهریور91
 
پاسخ کارشناس آموزش:با سلام در زمان حذف و اضافه می توانید این دروس را اخذ نمایید.
 
 
 
5-پرسش:   من دانشگاه شما برای مقطع کارشناسی ارشد پذیرفته شدم ولی تو سایتتون هیچ اطلاعاتی برای ثبت نام وجود ندارد. لطفا بگید که باید چیکار کنم( ا . نعیمی) 14 شهریور 91
 
پاسخ کارشناس آموزش:با سلام   شما به قسمت اخبار و اطلاعیه های آموزش مراجعه نمایید
 
 
6-پرسش: با عرض سلام و خسته نباشید... متأسّفانه یک گلایه دارم: به نظر شما درسته که روز انتخاب واحد بیاید و یک درس 2 واحدی رو که تو چارت "کارشناسی ناپیوسته" درج شده، برای انتخاب واحد تو "کاردانی" اضافه کنید...؟!!! مگه خودتون تو سیستم آموزشی ننوشتید که بر اساس چارت رشته و مقطع خودتون انتخاب واحد کنید؛ خب "انقلاب اسلامی و ریشه های آن" که تو چارت ما که "کاردانی ناپیوسته عمران" هستیم نیست...؟!!! حتماً تو جواب میگید ما تابع وزارت علوم هستیم و دستور از بالا رسیده؛ خوب حداقّلش اینه که قبل ترم تابستون بهمون اطّلاع میدادید؛ مگه میشه وزارت علوم که یک نهاد معتبره یک این چنین تصمیمی بگیره، ولی بزاره یکی-دو روز قبل انتخاب واحد نیمسال 911 بهتون ابلاغ کرده باشه...!!!! آخه یکم فکر نکردید که این دانشجوی بی حق و حقوق برای خودش برنامه ریزی کرده باشه...؟!!! من ترم تابستون نگرفتم چون همونطوریشم چارت 5 ترمه رو 4 ترمه تموم میکردم، هرچند با اضافه شدن این 2 واحد هم باز 4 ترمه تموم میکنم، ولی الان چون باید "کاربینی" بردارم، طبق فرموده جناب محترم مدیر گروه و کارشناس زحمتکش امور آموزشی و بر اساس قوانین وزارت علومی که تابعش هستید وضع شده که فقط 14 واحد حق اتنخاب واحد تو ترم عادّی دارم؛ ترم 4 که انشاا... ترم آخرمه 21 واحد داشتم که الان لطف شده و 2 واحد اضافه شده، پس اگه بخوام ترم بعد این درس "انقلاب اسلامی" رو بردارم میشه 23 واحد و کلّی فشار میاد روی منی که توی رقابتم سر معدّل؛ از کجا معلوم که بخاطر اضافه شدن واحد توی امتحاناتم تداخل نیوفته و تو یک روز چندتا امتحان نداشته باشم؟!!! ماشاءا... هیچوقت موقع انتخاب واحد تاریخ امتحانات هم که معلوم نیست...!!!! از طرفی واسه کنکور کاردانی به کارشناسی هم باید مطالعات خاصّ خودشو داشته باشم، بعلاوه برای درآوردن هزینه شهریه و هزینه رفت و آمد مؤسسه (چون از شهر دیگری تو استان به لاهیجان میام) سر کار هم باید برم، یعنی دچار کمبود وقت میشم...!!! درسته که این مشکل من هست، ولی به هر حال منم یکی از دانشجوهای این مؤسسه هستم...!!!! خواهشاً یک راهی جلو روم بزارید که من چکار کنم الان...؟؟!!!! حداقل اجازه بدید و تمنّا دارم که اجازه بدید تا این 2 واحد رو تو همین ترم بردارم؛ یعنی با وجود کاربینی بتونم 16 واحد بردارم...!!!! ممنون میشم...!!!! یا علی...( آقای ا ح )
 
 
 
7-پرسش :سلام خسه نباشید میخواسم بدونم شهریه دقیق برای ترم اول کارشناسی ارشد موقع ثبت نام چقدر است و میانگین هر ترم چقدر میشود(15 شهریور 91)
 
 
8-پرسش: لطف کنید میزان شهریه رشته ها را در سایت قرار دهید. من امسال کارشناسی ارشد معماری قبول شدم اما متاسفانه هیچ کجا مبلغ شهریه ذکر نگردیده است. ممنون(خانم ل ر)(15 شهریور 91)
 
شهریه رشته ها و مقاطع که طبق دفترچه سازمان سنجش تعیین می شود در قسمت معاونت مالی قرار گرفت.
 
9-پرسش :(از طریق سامانه پیام کوتاه) آیا دانشجویان کارشناسی پیوسته عمران میتوانند آشنایی با ارزشهای دفاع مقدس که در چارت درسی نیست بردارند؟ ب،ر
 
پاسخ کارشناس آموزش:درس اشنایی با ارزشهای دفاع مقدس و کارآفرینی دو درس اختیاری هستند که دانشجو می تواند یکی از این دو درس را به دلخواه بگذراند البته دانشجویانی که در چارت درسی خود دروس اختیاری زیادی دارند می توانند با هماهنگی مدیر گروه و مدیر اموزش از گذراندن این در درس معاف شوند
 
 
10-پرسش:(از طیق سامانه پیام کوتاه)  من در دوره کاردانی درس می خوانم و بهمن 91 فارغ التحصیل می شوم اگر در دوره کارشناسی ناپیوسته برای مهرماه قبول شوم آیا می توانم با پرداخت شهریه ثبت نام نومده و مرخصی بگیرم یا رزرو نمایم تا از بهمن ماه شروع به تحصیل نمایم؟
 
پاسخ کارشناس آموزش:  تمامی دانشگاههایی  و موسساتی که زیر نظر وزارت علوم هستند فقط مجاز به ثبت نام دانشجویانی هستند که فارغ التحصیل کاردانی یا کارشناسی تا تاریخ 31/6/91 می باشند شما میتوانید منتظر تکمیل ظرفیت باشید این دانشگاه ها بر طبق
آئین نامه مجاز به ثبت نام و یا دادن مرخصی نیستند.
 
 
11-پرسش:با سلام آیابرای مقطع کارشناسی بدون کنکور ثبت نام می نمایید

پاسخ کارشناس آموزش:مجوز ثبت نام بدون کنکور را از سازمان سنجش را نداریم.

 

12- پرسش:  با سلام، جهت جمع آوری موضوع در خصوص قش اخلاق در تجارت الکترونیک جهت پایان نامه ارشد نیاز به راهنمای دارم. با تشکر

پاسخ کارشناس آموزش: با سلام شما می توانید از دبیر همایش اخلاق در تجارت جناب اقای دکتر جزنی با ایمیل زیر جهت گرفتن اطلاعات لازم ارتباط برقرار کنید.

 
 

13-پرسش  :   باسلام و احترام باعنایت به اینکه اکثر پذیرفته شدگان در مقاطع ارشد شاغل می باشند و نیز با توجه به دروس ارائه شده امکان گنچاندن 3 درس در یک روز میسر می بود(بلاخ ص در روزهای پنج شنبه و جمعه). خواهشمند است درصورت امکان در این خصوص تجدید نظر فرمایید. شایان ذکر است این مهم مو جب صرفه جویی در زمان و هزینه دانشجو می گردد. و امکان تحصیل دانشجویان شاغل را فراهم می نماید.

پاسخ کارشناس آموزش: با توجه به اساتید مدعو دانشگاه گیلان دروس ارائه شده رشته عمران ارشد روزهای شنبه و یکشنبه در نظر گرفته شده است.

 

14- موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی غیردولتی دیلمان از چه طریقی دانشجو می پذیرد؟

پذیرش دانشجو در این موسسه از طریق کنکور سراسری می باشد .

لازم به ذکر است در هر سال چنانچه موسسه  برنامه ای برای پذیرش دانشجوی جدید داشتهباشد شرایط و نحوه پذیرش دانشجو را طی اطلاعیه‌های جداگانه‌ای از طریق سایت دانشگاه اطلاع رسانی می نماید.

 

15- اعتبار مدرک موسسات غیرانتفاعی چگونه است ؟

اعتبار مدارک صادر شده مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر،استخدام و ترجمه از رسمیت برخوردار است.

 

16-  آیا حذف ترم، مرخصی تحصیلی و حذف دروس موجب افزایش مدت مجاز تحصیل (سنوات(  می‌شود؟

خیر

 

17- منظور از برنامه درسی چیست؟

پاسخ: منظور، مجموعهدروسی است که یک دانشجو باید در طول دوران تحصیل در رشته مربوطه بگذراند تافارغ‌التحصیل شود.

یک برنامه درسی مرکب است از: دروس عمومی، دروس پایه، دروساصلی و دروس تخصصی. هردانشجو می‌تواند برنامه درسی گرایش خود را در قسمت معاونت اموزشی و ترم بندی مشاهده نماید

 

18- سوال: سقف تعداد واحدهای مجاز قابل اخذ برای هر دانشجو در هر ترمچیست؟


پاسخ: سقف تعداد واحدهای قابل اخذ دانشجو در هرنیمسال بر مبنای معدل نیمسال قبل و از جدول زیر مشخص می‌شود:

معدل نیمسال

سقف تعداد واحد درسی قابل اخذ

کمتر از 12

14

حداقل 12

20

حداقل 17

24

 

19- سوال: برای دانشجویان ترم آخر وضعیت به چه صورتاست؟

پاسخ: دانشجویی که برای فراغت از تحصیل، حد اکثر24 واحد باقیمانده داشته باشد، بدون در نظر گرفتن معدل نیمسال قبل می‌تواند همه 24واحد را اخذ نماید. اما اگر نخواهد یا نتواند همه 24 واحد را اخذ کند دیگر دانشجویترم آخر محسوب نشده و تعداد واحد قابل اخذ او تابع معدل نیمسال قبل می‌باشد.

 

20- سوال: دانشجو به چه صورت می‌تواند درخواست خود برای تجدیدنظر را ارائه دهد و چگونه به او پاسخ دادهمی‌شود؟

پاسخ: با توجه به اینکه طبق آیین‌نامه آموزشیمرجع ارزیابی و نمره‌دهی در هر درس فقط استاد مربوطه می‌باشد، مرجع رسیدگی بهدرخواست تجدید نظر در نمره نیز فقط استاد می‌باشد.21-

 

21- سوال: آیا طبق آئین نامه، استاد موظف است نتیجه بررسی درخواستهایتجدید نظر را به اطلاع دانشجویان برساند؟
 پاسخ: خیر

نکته مهم: پاسخ ندادناستاد به درخواست‌های تجدید نظر به معنای عدم توجه استاد به درخواست‌ها نمی‌باشد. در واقع به‌علت تعداد زیاد دانشجویان در هر درس، و محدودیت وقت اساتید امکان پاسخدادن به کلیه ایمیل‌های دانشجویی وجود ندارد.

ضمنا عدم تغییر در نمره بعد ازارائه درخواست تجدید نظر بدین معناست که استاد مجددا برگه امتحانی و سایر آیتم‌هایدخالت داده شده در ارزیابی را مرور کرده و مجددا به این نتیجه رسیده که نمره دانشجوهمان نمره قبلی است.

 

22- سوال: دانشجو در صورت عدم دریافت پاسخ یا پاسخ قانع کنندهاز جانب استاد آیا می‌تواند اعتراض خود را به مرجع دیگری اعلامنماید؟

پاسخ: بلی. دانشجو می‌تواند در کمال احتراماعتراض خود همراه با توضیحات و ادله را جهت بررسی به مدیر گروه آموزشی مربوطه ارائهنماید. (از طریق لینک گروه آموزشی مربوطه که در تمامی نیمسال‌ها در صفحه "دروس من" برا ی هر دانشجو وجود دارد)

مدیر گروه پس از بررسی توضیحات و ادله دانشجو مراتبرا با استاد مربوطه مطرح نموده و موضوع را بررسی می‌نماید. تغییر در نمره درسمربوطه در سایت دانشگاه بدین معناست که توضیحات دانشجو موجه تشخیص داده شده و بهاعتراض او ترتیب اثر داده شده است و عدم تغییر نمره دانشجو در سایت دانشگاه بدینمعناست که مدیر گروه پس از بررسی بدین نتیجه رسیده که نمره صحیح دانشجو همان است کهدر سایت اعلام شده است.

 

23- سوال: منظور از روابط پیش‌نیازی چیست؟

پاسخ: دربرنامه درسی هر رشته، تعدادی از دروس وجود دارند که فراگیری مطالب آنها مستلزمفراگیری مطالب دروس دیگری است که به‌عنوان پیش‌نیاز آن تعریف شده است. مثلا درسریاضی عمومی1، پیش‌نیاز ریاضی عمومی 2 و فیزیک پایه 1 پیش‌نیاز فیزیک پایه 2می‌باشد.

شرح این روابط در برنامه درسی هر رشته و نیز در گزارش تطبیق واحد هردانشجو قابل مشاهده است.
دانشجو در انتخاب واحد موظف است این روابط پیش‌نیازی رارعایت نماید. در غیر این‌صورت مرتکب تخلف آموزشی در انتخاب واحد شده است.

 

24-سوال: چرا سیستم آموزش دانشگاه به طور اتوماتیک روابطپیش‌نیازی را کنترل نمی‌کند؟

پاسخ: زیرا به‌علت دیراعلام شدن برخی از نمرات، در هنگام انتخاب واحد هنوز معلوم نیست که دانشجو درسپیش‌نیاز را پاس می‌کند یا نه؟

به عنوان مثال فرض کنید دانشجویی در یک نیمسالدرس ریاضی1 را اخذ نموده و در هنگام انتخاب واحد نیمسال بعد هنوز نمره درس ریاضی 1اعلام نشده است. چون هم امکان قبولی و هم امکان مردودی دانشجو در درس ریاضی 1 وجوددارد سیستم امکان اخذ هر دو درس ریاضی عمومی 1 و ریاضی عمومی 2 را به دانشجومی‌دهد.

 

25- سوال: در مواردی مانند مثال فوق، تکلیف دانشجوچیست؟

پاسخ: در این‌گونه موارد دانشجو موظف است قبلاز شروع انتخاب واحد نیمسال، موضوع را (از طریق ای میل با تکمیل فرم عمومی درخواست) به اطلاع کارشناس مسئول رشته برساند و با مشورت و اخذ نظر او نسبت به انتخاب واحداقدام نماید.

یادآوری: امور آموزش مرکز، دروسی را که بدون رعایت پیش نیاز اخذشده باشند حذف موجه می نماید و دانشجو ملزم به پرداخت شهریه آن خواهد بود.

 
 26-  سوال: آیا دانشجوی ترم آخر از رعایت روابط پیش‌نیازی معاف است؟
پاسخبلی.
 
27-  سوال: تکلیف دانشجویی که ندانسته در نیمسال‌های گذشته دروسی را بدون رعایت روابط پیش‌نیازی اخذ نموده و گذرانده است چیست؟
پاسخدانشجو موظف است به محض متوجه شدن موضوع، مراتب را به اطلاع کارشناس مسئول رشته برساند تا از طریق مسئول رشته در کمیته منتخب مرکز مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گیرد.
 
28-  سوال: تعریف هر یک از واژه های فوق چیست؟
پاسخ:الف- مرخصی تحصیلی: عبارت است از ترک تحصیل موقت و مجاز دانشجو در یک نیمسال. (که در صورت ارائه درخواست و موافقت مرکز تا قبل از شروع موعد انتخاب واحد نیمسال مربوطه تحقق می یابد.ب- )حذف ترمعبارت است از انصراف موقت و مجاز دانشجو از ادامه تحصیل در یک نیمسال بعد از انتخاب واحد آن نیمسال. (که در صورت ارائه درخواست و موافقت مرکز بعد از انتخاب واحد نیمسال و تا قبل از شروع امتحانات پایانی محقق می شود)
ج- حذف کلیه دروس غایبعبارت است از حذف کلیه دروس دانشجو در یک نیمسال بعد از امتحانات پایانی. (که در صورت ارائه درخواست و موافقت مرکز بعد از برگزاری امتحانات نیمسال، برای دانشجویی که با مشکل مواجه بوده و در تمام امتحانات پایانی نیمسال مربوطه غیبت داشته محقق میشود.)
د- حذف اضطراری: دانشجوی مقطع کارشناسی می‌تواند طبق تقویم آموزشی در موعدی که امور آموزش مرکز اعلام می‌نماید درخواست حذف اضطراری یکی از دروس نظری خود را بدهد. موافقت با حذف اضطراری تابع شرایطی است از جمله اینکه تعداد واحدهای باقیمانده دانشجو در نیمسال مورد نظر از 10 واحد کمتر نشود
 
سوال: مشروطی به چه معناست؟
پاسخبه طور کلی انتظار می‌رود معدل دانشجوی مقطع کارشناسی در هر نیمسال حد اقل 12 باشد. چنانچه معدل یک دانشجو در یک نیمسال کمتر از 12 بشود ادامه تحصیل او در نیمسال بعد به‌صورت مشروط خواهد بود.
حداکثر نیمسال های مشروطی مجاز در دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته دو نیمسال و در دوره کارشناسی پیوسته 3 نیمسال اعم از متوالی و متناوب است . در مواردی که معدل کل دانشجو 12 یا بالاتر باشد ، در سقف سنوات مجاز می تواند تا زمانی که در نیمسال های بعدی مشروط نشود ، به تحصیل ادامه دهد در غیر این صورت ، از تحصیل محروم می شود .
 
29-  سوال: آیا به دانشجوی اخراجی هیچ‌گونه مدرکی تعلق می‌گیرد؟
پاسخدانشجویی که شرایط اخراجی پیدا می‌کند در صورتی‌که حد اقل 70 واحد درسی گذرانده باشد می‌تواند با ارائه درخواست، مدرک کاردانی دریافت نماید. در این‌صورت دیگر دانشجوی اخراجی محسوب نمی‌شود بلکه فارغ‌التحصیل مقطع کاردانی به‌حساب می آید.
نکته: در مدرک فارغ‌التحصیل مقطع کاردانی، عنوان مهندسی قید نمی‌شود.
 
30- سوال: شرایط ادامه تحصیل دانشجویی که حکم اخراج برای او صادر می‌شود چگونه است؟
پاسخدانشجوی اخراجی علاقه‌مند به ادامه تحصیل می‌تواند در صورت شرکت مجدد و قبولی در آزمون سراسری/ یا آزمون‌های احتمالی دیگر در هر دانشگاه و رشته‌ای که پذیرفته شود ادامه تحصیل بدهد.
 
31- سوال: ارزش آموزشی دروس گذرانده شده دانشجوی اخراجی به لحاظ آموزشی به چه صورت است؟
پاسخاگر دانشجوی اخراجی مرکز مجددا از طریق آزمون ورودی در همین دانشگاه یا در دانشگاه دیگری پذیرفته شود در پاسخ به استعلام دانشگاه مقصد، ریز نمرات دروس اخذ شده وی از سوی امور آموزش مرکز برای دانشگاه مورد نظر ارسال خواهد شد.. دروس گذرانده شده مطابق ضوابط دانشگاه بعدی قابل ارزشیابی خواهند بود.
 
32-  سوال: شرایط و الزامات اخذ و گذراندن واحد کار آموزی چیست؟
پاسخکار آموزی، مثل سایر دروس تخصصی، از جمله دروسی است که دانشجو ملزم به اخذ و گذراندن آن است
شرایط و گردش نحوه اخذ و گذراندن کارآموزی و فرمهای مربوطه در لینک اختصاصی هر یک از گروههای آموزشی مقطع درج گردیده است.
دانشجو به هنگام دارا شدن شرایط اخذ کار آموزی لازم است ضمن اخذ واحد کار آموزی در انتخاب واحد نیمسال مربوطه نسبت به هماهنگی‌های اجرایی برای انتخاب و تایید محل کار آموزی با نظر استاد راهنما مطابق گردش کار مربوطه اقدام نماید.
 
33-  سوال: آیا امکان تمدید مهلت انجام پروژه وجود دارد؟
پاسخدر صورتی‌که انجام پروژه به بیش از یک نیمسال زمان احتیاج داشته باشد دانشجو می‌تواند با تایید استاد راهنما و ارائه درخواست و تصویب کمیته منتخب مرکز به مدت یک نیمسال، مهلت انجام پروژه پایانی خود را تمدید نماید.
تذکر: دانشجویی که با تمدید پروژه او موافقت شده موظف است در مهلت انتخاب واحد نیمسال بعد واحد پروژه را مجددا اخذ نماید.
در این حالت برای پروژه در نیمسال اخذ پروژه " ناتمام" و در نیمسال بعد که پروژه را تمدید نموده نمره ثبت می‌شود.
تذکر1 : برای دانشجویی که نسبت به تمدید مهلت پروژه بی اعتنا بوده و یا با درخواست تمدید مهلت انجام پروژه او مخالفت شده باشد در نیمسال اخذ پروژه نمره صفر و در نیمسال بعد، نمره احراز شده از پروژه منظور می گردد.
تذکر2: مهلت درخواست تمدید پروژه تا قبل از انتخاب واحد نیمسال بعد می‌باشد.
تذکر3: یکی از شروط اساسی موافقت کمیته منتخب با تمدید پروژه آن است که دانشجو سنوات داشته باشد.
 
34- سوال: دانشجو چگونه می‌تواند مسائل و مشکلات آموزشی خود را مطرح کند؟
پاسخدانشجویان می‌توانند مسائل و مشکلات تحصیلی خود را از طریق ایمیل‌های اعلام شده با کارشناس مسئول رشته خود و در صورت نیاز با مدیر امور آموزش مطرح نمایند.
همچنین برای هر یک از گرایشهای تحصیلی دایر در مرکز، یک مدیر گروه تعیین شده است. دانشجویان می‌توانند مسائل مربوط به کیفیت آموزش، اهداف آموزشی، محتوای دروس و ... را از طریق لینک گروه آموزشی مربوطه با مدیر گروه مطرح نمایند. و یا طبق برنامه های مشخص شده مدیران گروه حضوری مراجعه نمایند .
 
35-   سنوات دانشجویان کاردانی و کارشناسی چگونه است ؟
سنوات دوره کاردانی پیوسته و ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته برای ورودی های 91  5/2 سال   می باشد . و سنوات دوره کارشناسی پیوسته 5 سال است
 
36-  اگر معدل کل دوره تحصیلی دانشجو زیر 12 باشد ایا امکان گرفتن مدرک وجود دارد یا خیر ؟
خیر
نکته : در صورتی که دانشجویی در طول مدت مجاز تحصیل نتواند معدل کل خود را به 12 برساند ، تنها یک نیمسال به وی فرصت داده می شود با اخذ مجدد حداکثر20 واحد از دروس دوره میانگین کل دروس خود را به حداقل 12 برساند و مدرک تحصیلی دوره را دریافت کند در غیر این صورت از تحصیل محروم می شود .
 
37-  ایا دانشجویان وردی 91 می توانند در تابستان 8 واحد اخذ نمایند ؟
در شرایطی که از تحصیل دانشجو حداکثر 8 واحد درسی باقی مانده باشد می تواند واحدهای مذکور را در دوره تابستانی اخذ نماید قابل ذکر است این ماده فقط برای دانشجویان 91 و بعد از ان صادق است .
 
38-  چرا دانشجویان ورودی 91 به بعد نمی توانند حداقل کمتر از 14 واحد اخذ نمایند ؟
واحدهای انتخابی دانشجو در ابتدای هر نیمسال تحصیلی (به جز اخرین نمیسال تحصیلی ) به هر دلیلی نباید کمتر از 14 واحد درسی باشد . در صورتی که واحدهای انتخابی با باقیمانده دانشجو در پایان نیمسال بنا به دلایل موجه و خارج از اراده دانشجو ( به تشخیص موسسه ) به کمتر از 14 واحد درسی برسد این نیمسال به عنوان یک نیمسال تحصیلی کامل در سنوات تحصیلی وی محسوب می شود . (اما به منظور بررسی وضعیت مشروطی یا ممتازی دانشجو ،نمرات واحدهای این نیمسال یا نمرات دروس نیمسال بعدی دانشجو در محاسبه معدل دو نیمسال منظور خواهد شد .)
 
39-  در صورتی که دانشجو برای فراغت از تحصیل تنها دو درس نظری باقیمانده داشته باشد ایا میتواند ان دو درس را به صورت معرفی به استاد بگذراند ؟
این ماده فقط شامل حال دانشجویان ورودی 91 به بعد می باشد دانشجویان ورود ماقبل 91 تنها یک درس نظری را می توانند به صورت معرفی به استاد اخذ نمایند .
تبصره : در صورتی که دو درس معرفی به استاد منتهی به دوره تابستانی شود سقف واحد نباید (با رعایت تبصره 3 ماده 7)از 8 واحد درسی تجاوز نماید .
 
40-  ایا دانشجو می تواند از گروه معارف همزمان دو درس را با هم اخذ نماید ؟
خیر
 
41-  تعداد واحدهایی را که دانشجوی ارشد می بایست در هر ترم بگذراند چه تعداد است ؟
تعداد واحدهای درسی را که دانشجو باید در هر نیمسال تحصیلی در این دوره اخذ نماید .حداقل 8 و حداکثر 12 است .
 
42-  وضعیت مشروطی دانشجوی ارشد به چه صورت می باشد .
میانگین نمرات دانشجو در دو نیمسال نباید از 14 واحد کمتر باشد . در صورتی که در دو ترم معدل زیر 14 داشته باشد اخراج می باشد .
 
43-  در چه صورتی دانشجوی ارشد شرایط دفاع را خواهد داشت .؟
در صورتی که میانگین  تمامی نمرات دروس به جز پایان نامه حداقل 14 باشد قادر به دفاع خواهد بود .
 

 


۱۳۹۱/۶/۱۳